Rolety termoizolacyjne to skuteczne rozwiązanie, które poprawia izolację termiczną i akustyczną okien.

Rolety zewnętrzne, takie jak te z oferty  ANWIS, posiadają pancerz wypełniony pianką poliuretanową, co pozwala na stworzenie poduszki powietrznej pomiędzy oknem a pancerzem. Ta poduszka powietrzna jest doskonałym izolatorem, co pozwala na utrzymanie ciepła we wnętrzu w czasie zimy oraz zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń w czasie lata.

Rolety termoizolacyjne ANWIS są wykonane z wysokiej jakości aluminium, co sprawia, że są niezawodne przez cały rok ich użytkowania. Rolety zewnętrzne idealnie sprawdzają się w domach i mieszkaniach zlokalizowanych w pobliżu ruchliwej ulicy, ponieważ redukują poziom hałasu przedostającego się z zewnątrz, zapewniając prywatność i spokojny odpoczynek..

Rolety zewnętrzne termoizolacyjne - montaż Anwo

Jak działają rolety termoizolacyjne?

1. Mniejsze ubytki ciepła zimą
Opuszczone na noc rolety zewnętrzne na dłużej zatrzymują nagromadzone w ciągu dnia ciepło, co zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem budynku jesienią i zimą.

2. Ograniczenie potrzeby korzystania z klimatyzacji
Opuszczony pancerz rolety stanowi również skuteczną barierę przed przenikającymi do wnętrza promieniami słońca, co ogranicza potrzebę korzystania z klimatyzacji latem.

Automatyzacja rolet – najefektywniejsze zarządzanie roletami termoizolacyjnymi

Rolety termoizolacyjne ANWIS można połączyć z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza oraz natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń. Po podłączeniu osłon do wewnętrznej sieci domowej można sterować nimi i innymi systemami w budynku przy użyciu urządzeń mobilnych, np. programując gotowe scenariusze.

Rodzaje rolet zewnętrznych – sposób montażu

Rolety termoizolacyjne ANWIS można zamontować na trzy sposoby: podtynkowy, naokienny lub na elewacji. Montaż podtynkowy umożliwia całkowite ukrycie skrzynki oraz prowadnic pod izolacyjną warstwą ocieplającą budynku. Montaż naokienny polega na osadzeniu skrzynki rolety na ramie okna, a prowadnice przykręca się do ramy okna. Montaż na elewacji polega na zamontowaniu osłon elewacyjnych bezpośrednio do ściany lub we wnęce okna i drzwi. Wszystkie te cechy sprawiają, że rolety termoizolacyjne ANWIS są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących zwiększenia skuteczności izolacji termicznej budynku.

Więcej o dostępnych w naszej ofercie roletach zewnętrznych termoizolacyjnych znajdą Państwo na naszej stronie

anwo.com.pl/montaz-rolet-i-zaluzji/rolety-zewnetrzne