Jak rozwiązaliśmy problem wysokich temperatur w naszym biurze. Rolety zewnętrzne Screen.

Rolety zewnętrzne kojarzą nam się z głównie z masywnymi aluminiowymi osłonami, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie okna przed włamywaczami. Co jednak zrobić, gdy nie potrzebujemy takiej ochrony i wystarczy nam zwykły alarm, a jednocześnie nie chcemy zaciemniać pomieszczenia chroniąc się przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia?

Z pomocą przychodzi nam rozwiązanie znane pod nazwą Screen. Rolety zewnętrzne typu Screen, dzięki zastosowanej technologii „One Vision” blokują do 80% energii słonecznej, co pozwala zmniejszyć temperaturę pomieszczenia o kilkadziesiąt procent! Sami borykaliśmy się z problemem wysokich temperatur, ze względu na duże okna narażone na promienie od wschodniej, zachodniej i południowej strony, co w lecie było mocno uciążliwe. Na próbę zainstalowaliśmy Screeny w pomieszczeniu z trzema oknami i efekt przerósł nasze oczekiwania. Temperatura wewnątrz pokoju znacząco zmalała, jednocześnie zachowując odpowiednie oświetlenie do pracy. Nie zastanawiając się długo postanowiliśmy zamontować rolety na całym piętrze, co pozwoliło zmniejszyć temperaturę o 6-8 stopni nawet w najgorętsze dni. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako narzędzie wspomagające klimatyzację, pozwalając odciążyć urządzenie oraz zmniejszyć rachunki za prąd.

Prywatność

Technologia „One Vision” pozwala również na zachowanie prywatności w znacznie efektywniejszy sposób niż tradycyjne rolety zabezpieczające. Wykorzystana tkania całkowicie ogranicza widok z zewnątrz budynku, nawet przy zapalonych światłach pozwalając jednocześnie na obserwację tego co dzieje się na zewnątrz.

Elegancja i praktyczność

Kolejną zaletą rolet Screen jest ich elegancki wygląd oraz wysoka użyteczność. Tkanina i prowadnice są połączone tzw. systemem ZIP. Specjalny zamek zintegrowany z tkaniną osłony sprawia, że jest ona zawsze odpowiednio napięta i podczas użytkowania nie wypada z prowadnic. Dzięki temu zasłaniana powierzchnia jest bez jakichkolwiek prześwitów. Rolety screenowe można montować do ramy okna, konstrukcji fasady lub bezpośrednio do ściany. Szeroka gama kolorystyczna elementów wykończeniowych pozwoli dopasować go do fasady budynku zapewniając niepowtarzalny wygląd budynku. Sterowanie roletą odbywa się za pomocą pilota, przełącznika lub smartphone. Kompatybilność z napędami Somfy w łatwy sposób pozwala zintegrować z innym urządzeniami typu Smart Home.

Sterowanie Smart Home w Twoim domu

Sterowanie za pomocą pilota lub przełącznika pozwala komfortowo operować roletami, nawet tymi o dużych gabarytach. Przesłony te są tak zaprojektowane, aby można je było łączyć w zespoły lub podłączyć do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem, dzięki czemu będziemy mogli sterować nimi z dowolnego miejsca na Ziemi. Opcja tworzenia scenariuszy pozwoli otwierać i zamykać rolety w wybranych porach dnia, a także w przypadku dużego nasłonecznienia oraz określonej temperatury wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

Zalety rolet zewnętrznych Screen

Blokuje do 80% energii słonecznej zmniejszając temperaturę nawet o kilkanaście stopni.

Zapewnia prywatność w całości zasłaniając widok z zewnątrz, jednocześnie zachowując go z wewnątrz.

Zamknięta roleta chroni przed insektami i kurzem.

Szeroka gama tkanin pozwala optymalnie dostosować Screeny zarówno pod kątem funkcji (różna przepuszczalność światła), jak również wizualnym.

System ZIP zapewnia utrzymanie napiętej tkaniny w prowadnicach przy wietrze o prędkości 140 km/h.

Blokowanie promieni UV oprócz ograniczenia temperatury pozwoli wydłużyć żywotność mebli narażonych na ich działanie.

Łatwość w czyszczeniu.

Maksymalne wymiary 5 x 5 metrów.

Roletę można zobaczyć w naszym salonie sprzedaży, gdzie zamontowaliśmy model pokazowy. Zapraszamy!

Lipiec, sierpień - sobota nieczynne